Malatya'da düzenlenen Memleket Havası etkinliği kapsamında Gölbaşı ilçesinin 4 gün süreyle tanıtım günleri düzenlendi.

Malatyapark AVM de Memleket Havası adlı kültürel etkinliğinde Gölbaşı ilçesinin tanıtım günleri düzenlendi. Gölbaşı Kaymakamlığı ile Gölbaşı Belediyesi'nin ortak organizasyonu ile Malatyapark AVM'de başlayan Gölbaşı Günleri'nde ilçenin tarihi, kültürel ve sanatsal yönlerinin tanıtımı yapıldı.
Düzenlenen açılış töreninde konuşan Malatyapark AVM Genel Müdürü Ali Günaçar, Memleket Havası’nda Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinin tanıtımının 4 gün süreyle yapılacağını söyleyerek, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
                Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, Malatya ile Adıyaman'ın çift yumurta ikizleri olduğunu belirterek, ortak dayanışma içerisinde olunması gerektiğini vurguladı.
Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir de, "Gölbaşı ilçe olmadan önce Malatya'ya bağlı idi. 1958 yılında ilçe olunca Adıyaman'a bağlandı. Malatyalılar ne kadar vefalı olduğunu gösterdi. Malatya bizi bağrına bastı, kucağını aştı. Kültür ve geleneklerimiz aynı. Gölbaşı'ndan günlük 50'den fazla minibüs, Gölbaşılı hemşerilerimizi Malatya'ya taşıyor. Malatya ile ticaret bağlarımız çok sıkı" diye konuştu.
                Gölbaşı Kaymakamı Ali Edip Budan ise, çok farklı bir duygu yaşadığını söyleyerek, Malatyalı olmaktan ve Gölbaşı'nda Kaymakam olarak görev yapmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Budan, ilçenin tanıtımı için geldiklerini söyleyerek, "Çok güzel bir ortam" dedi.
Açılış esnasında halk oyunu gösterileri yapılırken, ilçeni damak tadı yemeklerde gelen misafirlere ikram edildi.
Açılışa kalabalık bir topluluk katılırken, etkinlik 4 gün süreyle devam ederek amacına ulaştı.

 

 


27.10.2011
Kaynak: